Motosiklet Botu – Motosiklet Çizmesi

Motosiklet Botu – Motosiklet Çizmesi

Yazan: plus Yayınlanan: Motosiklet Aksesuarları Blog Giriş Tarihi: 2017-07-21 Görüntülenen: 791 Yorum: 0

Motosiklet botu, motosiklet sürücüsünün güvenliğini sağlayacak koruyucu ekipmanlar arasında yer almaktadır. Hiç kimse kaza yapmak için motosiklet sürmez ancak elimizde olmayan kazalar ciddi hasarlar meydana getirmektedir. Bu yüzden her sürücü üzerine düşen görevi yerine getirerek motosiklet koruyucu ekipmanlarını temin etmelidir.
Neden Motosiklet Botu Kullanmalıyım?


Sürüş esnasında oluşabilecek bir kaza anında ağır yüklü motosikletiniz direkt olarak bacaklarınızın üzerine düşecektir. Bu durumdan ilk zarar gören ise ayaklarınız, diz ve bel bölgeniz olacaktır. Sürücüler için özel olarak üretilen motosiklet botları ayak parmaklarının üzerine gelebilecek ağırlıklara karşı direnç göstererek parmaklarınızın kırılmasını engellerken, düşme esnasında ayağınızın dönerek burkulmasını engelleyecek bilek korumasına da sahiptir. Kaliteli malzemeden üretilen motosiklet botları durma esnasında ayağınızın ıslak ve kuru zeminde kaymasını engelleyecek tabana sahiptir. Motosiklet botu kaza anında koruyucu olmasının yanı sıra sürüş esnasında da rahatlık sağlamaktadır. Botun topuk kısmındaki hafif çıkıntı fren pedalına daha rahat basmanızı sağlayacaktır. Kendi sağlığınız için motosiklet sürerken terlik, topuklu ayakkabı, sandalet vb. günlük hayatta kullandığınız ürünleri kesinlikle kullanmayınız.


Motosiklet Bot Çeşitleri Nelerdir?


Racing (Yarış) Botlar


Racing yani yarış botları günlük kullanım için uygun değildir. Racing botlar ve motocross çizmeleri şiddetli düşüşlerde maksimum korumayı sağlayacak şekilde donatılmıştır. Ayağınızı ve bileğinizi tam olarak sarar. Parmak üstlerinde, bilek ve topuk kısmında ekstra koruyucular bulunmaktadır. En güvenli bot çeşididir ancak günlük yaşantımızda yürümeyi zorlaştırdığı için sadece yarış esnasında kullanılmalıdır. Motoplus İzmir sitesinde bulabileceğiniz motosiklet bot markaları; Falco Motosiklet Botu, Rockwell Motosiklet Botu, YDS Motosiklet Botudur. Falco bot modelleri ise Adventure / Touring Line, All Uses / Urban Line,  Off Road / Enduro Line, Racing ve Women Line şeklindedir.


Deri Botlar


Günlük kullanım için uygun olan deri motosiklet botları sürücüler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Deri motosiklet botu sürücünün ayak bölgesini sararak sürtünmelere karşı korumaktadır. Deri botlarında genellikle durma esnasında sürücünün ayağını kaydırmayacak taban kullanılmaktadır. Deri bot üreten markalar arasında yer alan Falco Motosiklet Botu, YDS Motosiklet Botu, Rockwell Motosiklet Bot modellerine Motoplus İzmir aracılığıyla ulaşabilirsiniz.


Motosiklet Botu Alacaklara Tavsiye Ettiklerimiz


Motosiklet botunuzun ayağınızın bilek kısmını tam olarak sarması gereklidir.


Motosiklet sürücüsünün ayağını durma esnasında ıslak ve kuru zeminlerde kaydırmayacak taban yapısına sahip olmalıdır.


Motosiklet botunu mevsim şartlarına uygun olarak seçmelisiniz. Kışın soğuk geçirmeyen yazın ise hava alan ve terletmeyen bot çeşitlerini kullanmalısınız.


Motosiklet botları bağlama şekilleri genel olarak cırt cırt, fermuarlı, tokalı ve bağcıklı şeklindedir. Sadece bağcıklı botlar tavsiye edilmez nedeni ise iplerinin ayağınıza dolanma ihtimalidir.


Sürüş güvenliğinizi sağlayacak motosiklet botlarını Motoplus İzmir şubesinden ve motoplusizmir.com sitesinden kaliteli ve uygun fiyatlı erkek motosiklet bot ve bayan motosiklet bot modellerini inceleyerek satın alabilirsiniz.


Etiketler:

Yorum yaz