Motosiklet Yağmurluk Modelleri

Motosiklet Yağmurluk Modelleri

Yazan: plus Yayınlanan: Motosiklet Aksesuarları Blog Giriş Tarihi: 2017-11-14 Görüntülenen: 3527 Yorum: 0

Kış iyiden iyiye kendini göstermeye başladı. Motosiklet sürüşü esnasında bizi bu soğuk havalardan koruyacak ekipmanları temin ederek yola çıkmamız güvenliğimiz için önceliğimizdir.

Yağmurlu havalarda vücudumuzu yağmurdan korumak ve ıslanmamak için motosiklet yağmurluğu kullanmalıyız. Özel malzemeler kullanılarak üretilen motosiklet yağmurluğu suyun vücudunuza temas etmesini engelleyerek giysilerinizin ıslanmasını engellemektedir. Motosiklet yağmurluğunun su geçirmez özellikli olmasının yanı sıra giydiğiniz zaman sizi terletmemesine de dikkat etmelisiniz.

Motosiklet Yağmurluklarının Kumaş Türleri Nelerdir?

Motosiklet yağmurlukları üretilirken üç farklı malzeme kullanılmaktadır. PVC (Polivinil), lamine kumaş ve kaplama kumaşlardır. Farklı özelliklere sahip olan bu kumaş türlerinin özelliklerine bakacak olursak;

PVC (Polivinil) Kumaşlar: PVC kumaşlar işlenmesi ve şekil alması kolay kumaşlardır. Sürtünmelere karşı dirençli olan PVC kumaşlar motosiklet yağmurluklarının yırtılmasını engellemektedir. Motosiklet yağmurluğunun su geçirmesini engeller ancak nefes alabilen bir kumaş değildir. Hava kanallarına sahip olmadığı için sürücüyü terletmektedir. Özellikle uzun sürüşlerde kullanıldığı zaman sürücüyü aşırı terletebilir.

Kaplama Kumaşlar:  Dış kaplamaya sahip olan su geçirmez özelliği ile giysilerinizin ıslanmasını önlemektedir. Motosiklet yağmurluklarında kullanılan kaplama kumaşlar gözenekli yapıya sahip olup nefes alıp vermektedir. Hava kanallarından dolayı sürücünün terlemesini engeller ve rahat bir sürüş keyfi sunar.

Lamine Kumaşlar: Lamine kumaşlar suyu içeri almaz ve yüzeyinden dışarı atar. Kaplama kumaşlar ile benzer özelliklere sahip olan lamine kumaşlar kendinden mikro gözeneklere sahiptir. Üretim aşamasında gözenekli yapısı ve hava kanallarının olmasından dolayı terlemeye karşı dayanıklıdır.

Motosiklet Yağmurluk Çeşitleri

Motosiklet sürücülerinin rahat kullanımı için farklı modelde motosiklet yağmurlukları üretilmektedir. Alt-üst yağmurluklar ve tulum yağmurluklar genel olarak kullanılması gereken yağmurluklardır. Bunların yanı sıra ek olarak eldiven yağmurluğu, bot yağmurluğu da bulunmaktadır.

Motosiklet Alt – Üst Yağmurlukları

Alt yağmurluk ve üst yağmurluk şeklindedir. İki ayrı parçadan bir takım olarak giyilen alt üst motosiklet yağmurlukların giyinilip çıkarılması rahattır. Özellikle kısa mesafeli sürüşlere çıkan ve sürekli olarak giyinip çıkarma gereksinimi duyan sürücülerin alt üst yağmurluklarını tercih etmesi gereklidir. Alt üst yağmurluklarında genellikle bel, etek ve kol manşet kısımlarından vücudunuza tam olarak oturmaktadır. Hareket kabiliyetinizi arttıran alt üst yağmurluklarını Weedor markasına ait motosiklet yağmurluklarını tavsiye edebiliriz.

Motosiklet Tulum Yağmurluklar

Tek parça giyinmek isteyen motosiklet sürücüleri için tulum yağmurlukları tavsiye edebiliriz. Kullanım rahatlığı sağlayan tulum yağmurlukların çeşitleri bulunmaktadır. Gün boyu motosiklet kullanan kişiler için uygun olan tulum yağmurluklar sürekli giyip çıkarılmadığı için sizleri rahat ettirecektir. Vücudunuzda hiçbir açık yer kalmasına izin vermeyen tulum yağmurluklar özellikle uzun yol sürüşler için doğru tercih olacaktır. Tulum yağmurluklarında sizlere yine Weedor yağmurluk modellerini önerebiliriz.

Motosiklet Yağmurluğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet yağmurluğunun öncelikle suyu itici özelliğe sahip olmasına ve hava kanallarının olmasına ve sizi terletmemesine dikkat etmelisiniz.

Alacağınız yağmurluğun vücut ölçünüze uygun olmasına özen göstermelisiniz. Motosiklet yağmurluğunun altına giyeceğiniz kıyafetlerin kalınlığına göre yağmurluğunuzun bedenini seçmelisiniz.

Motosiklet yağmurluğunun birleşim kısımlarında bulunan fermuarların üst kısımlarının kapalı ve korumalı olduğundan emin olmalısınız. Çünkü yağmur yağdığı zaman fermuarın üzerinden vücudunuza su temas edebilir.

Motosiklet yağmurluğunun rüzgara ve sürtünmelere karşı malzemeden üretilmesine ve sizi korumasına özen gösterin.

Motosiklet kullanırken bacak kısmımız egzoz kısmına temas ettiği için yağmurluğu da ekstra korumalıklara sahip olması gerekir. Egzoz ısındığı zaman yağmurluk sıcaktan deforme olmaması için dikkatli olmalısınız.

Yağmurlu havalarda görüş açısı daralmaktadır. Diğer sürücülerin sizleri fark etmesi ve güvenliğiniz için motosiklet yağmurluğunun üzerinde reflektör yansıtıcıların olmasına özen göstermelisiniz.

Yağmurlu havalarda sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi arttırmak için motosiklet yağmurluklarınızı temin etmelisiniz. Tulum yağmurlukları ve alt üst yağmurlukları uygun fiyatlarla Motoplus İzmir’den satın alabilirsiniz. Kazasız ve güvenli sürüşler dileriz..
Etiketler:

Yorum yaz