Motosiklet Eldivenleri

Motosiklet Eldivenleri

Yazan: text_none_author Yayınlanan: Motosiklet Aksesuarları Blog Giriş Tarihi: 2017-08-02 Görüntülenen: 780 Yorum: 0

Motosiklet eldivenleri sürüş esnasında motosiklet sürücüsünün ellerini dışarıdan gelebilecek her türlü cisim ve darbelere karşı korumak için kullanılması gereken motosiklet aksesuarları arasında yer almaktadır.  Motosiklet sürüş esnasında oluşabilecek kazalarda ellerimiz darbe alabilir veya sürtünmeden dolayı sıyrıklar meydana gelebilir. Çarpma veya düşme şiddeti arttıkça alacağımız hasarda artarak ciddi kanamalara yol açabilir.

Bu yüzden olası kazalarda oluşabilecek hasarı en aza indirgemek için koruyucu ekipmanlarınızı tam olarak temin etmelisiniz. Motosiklet sürüş esnasında ellerinizi korumak ve muhafaza etmek için motosiklet eldiveni kullanılmalıdır. Motosiklet eldivenleri güvenliğinizin yanı sıra hava şartlarına karşı da ellerinizi korumaktadır. Motosiklet eldivenleri üretimi yapan öncü markaların ürünleri olan Armode Motosiklet Eldiveni, Five Gloves Motosiklet Eldiveni, Ixs Motosiklet Eldiveni,  Ufo Motosiklet Eldiveni, Venom Motosiklet Eldiveni motosiklet sürücüleri tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.

Motosiklet eldivenleri genel olarak deri eldivenler ve tekstil eldivenler olarak ikiye ayrılmaktadır.  


Motosiklet Deri Eldivenler

Deri motosiklet eldivenleri sürücüler tarafından uzun yıllardır beğenilerek kullanılan eldiven çeşididir. Motosiklet eldivenleri kalınlık, şekil ve boyut bakımından farklılık göstermektedir. Deri eldivenler yapısı itibari ile tekstil eldivenlerine göre daha yumuşaktır. Aşınmalara karşı dayanıklıdır ancak sıvılara karşı pek dayanıklı olduğu söylenemez. Bu yüzden yağmurlu günlerde deri eldivenler suyu içeri çeker ve sürücünün ellerini ıslayabilir. Deri eldivenleri aşınmalara ve yırtılmalara karşı dayanıklıdır ancak delinme konusunda dikkatli olmalısınız. Deri motosiklet eldivenleri tamir edilebilir ve bakımı yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilmektedir. Tasarım yönünden sürücüler tarafından sevilen deri eldivenler elleri tam olarak sarar ve şık bir görüntü ortaya çıkar.
Motosiklet Tekstil Eldivenleri

Tekstil motosiklet eldivenleri yeni yeni yaygınlaşmasına rağmen hızlı bir gelişim göstermiştir. Motosiklet tekstil eldivenlerini üreten öncü markalar güncel teknolojileri takip ederek yeni koruma yöntemlerini eldivenlere uygulamaktadırlar. Tekstil eldiven üretimi sırasında kevlar,Condura ve Sheltex gibi malzemelerin yanı sıra metal ve sert plastik gibi koruyucu parçaların kullanılması güvenlik seviyesini yükseltmektedir. Tekstil eldivenlere koruyucu parçaların eklenmesi deri eldivenlere göre daha kolaydır. Yazlık motosiklet eldivenleri fileli yapısı ile havalandırma sağlarken kışlık motosiklet eldivenleri ise kumaş yapısından dolayı soğuktan, yağmurdan ve rüzgardan en iyi şekilde korur. Sürtünme ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.
Motosiklet Eldiveni Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • İlk olarak ellerinizin ölçüsüne uygun eldiven almalısınız. 
  • Eldivenin ellerinizi sıkmaması gerekir sürüş esnasında elleriniz uyuşabilir veya karıncalanabilir. Buda el kontrolünüzü kaybetmenize neden olabilir.
  • Motosiklet eldiveninin elinize tam oturmasına dikkat etmelisiniz. Sürüş esnasında gaz, fren kontrolünü yapamayabilirsiniz. 
  • Deri motosiklet eldiveni alırken derinin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bazı deriler renk verebilir ellerinizi boyayabilir.
  • Eldiveninizin koruma ekipmanların tam olmasına dikkat ediniz. Avuç içi ve parmak üstü korumaları önemlidir.
  • Yazlık ve kışlık olarak iki farklı hava koşullarına uygun iki ayrı eldiven seçmelisiniz. 

Motoplus İzmir kazasız sürüşler diler…


Etiketler:

Yorum yaz