Motosiklet Botu

Motosiklet Botu, olası bir kaza anında sürücünün ayak bölgesinde oluşabilecek burkulma, bükülme, ve ezilmelere karşı korumaktadır.Motosiklet sürücüleri için özel olarak tasarlanan motosiklet botları olmazsa olmaz koruyucu ekipmanlar arasında yer almaktadır. Motosiklet bot seçiminde koruyucu özelliğinin yanında sürüş esnasında ki rahatlığına da önem vermelisiniz.

Motosiklet bot modelleri arasından mevsim şartlarını düşünerek ıslak ve kuru zeminde kaymayı önleyici tabanlara sahip motosiklet botlarından seçim yapmalıyız. Sürüş esnasında yere bastığınızda sabit bir şekilde durmalıdır. Motosiklet botlarının tam olarak koruması için bileğinizi tam olarak sarmalı, parmaklar üzerinde korumalıkları olmalıdır. Aksi takdirde düşme esnasında parmaklarınız zarar görebilir ve bileğinizde burkulma meydana gelebilir.

Motosiklet sürücüleri tarafından beğenilen ve en çok tercih edilen motosiklet bot markaları; Falco Motosiklet Botu, Rockwell Motosiklet Botu ve YDS Motosiklet Botudur. Sitemiz üzerinden dilediğiniz motosiklet bot modelini indirimli fiyatlar ve taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.