Motosiklet Eldiveni

Motosiklet sürücüleri için bir diğer önemli koruma ekipmanı da eldivendir. Motosiklet eldiveni sürüş esnasında dışarıdan gelecek etkilere karşı ellerimizi koruyarak ciddi bir hasarları engellemektedir. Olması muhtemel bir kaza anında ellerimizde oluşacak kırık, sıyrık ve kanamaları önleyici özelliğe sahip motosiklet eldivenleri sağlıklı bir sürüş için olması gereken bir ekipmandır.

Motosiklet eldivenleri düşme esnasında oluşabilecek hasarı en aza indirgemek için kesinlikle kullanılmalıdır. Bu yüzden motosiklet eldiven modelleri seçiminizde avuç içi ve parmakları koruyan eldiven çeşitlerinden seçmelisiniz. Böylelikle elleriniz için tam koruma sağlamış olacaksınız.

Motosiklet eldiven çeşitlerini uzun eldiven ve kısa eldiven olarak ayrım yapabiliriz. Sürücüler tarafından beğenilerek satın alınan markalar; Armode Motosiklet Eldiveni, Five Gloves Motosiklet Eldiveni, Ixs Motosiklet Eldiveni, Ufo Motosiklet Eldiveni ve Venom Motosiklet Eldiveni şeklindedir.

Mevsim değişiklerinde rahatlığınız için yazlık motosiklet eldiveni ve kışlık motosiklet eldiveni olarak iki ayrı eldiven kullanmalısınız. Yazlık motosiklet eldivenleri üzerinde yer alan hava geçirgenliğini sağlayan gözenekler sayesinde terleme yapmaz. Kışlık motosiklet eldivenlerinde ise ellerin ısısını dengede tutarak soğuğa karşı korumaktadır.